Recenzie Xiaomi

Štrba Michal Štrba Michal

Pridané: 18. marca 2024

• unikátne prevedenie telefónu v spojení s foto-kitom
  • skvelé LEICA fotoaparáty
  • rýchle nabíjanie
  • výborný display
  • asi len ta cena

dôvod pre kúpu tohto telefónu bol ten, že spoločnosť Xiaomi uviedla konečne vlajkovú loď Ultra aj na slovenský trh s plnou podporou.
taktiež ma oslovili fotoapáraty v telefone s jedinečným spojením s fotokitom ktorý dodava telefonu nielen ďalšie funkcie navyše ale aj pocit skutočného fotoaparatu ukryteho v tele mobilneho telefonu.

Pridané: 18. marca 2024

(naposledy upravené 18. marca 2024)

• Dizajn
  • Fotoaparáty Leica - režim Vibrant/Authentic
  • Pomer cena - výkon
  • Kvalitná konštrukcia

Pridané: 18. marca 2024

• 1. Najviditeľnejšie zmeny sa týkajú teleobjektívov. Napríklad stredový modul sa teraz zapína pri 3,2-násobnom priblížení, ako by mal, a nie pri 2,6-násobnom ako na Xiaomi 13 Ultra. Oba "televízory" sa stali lepšími pri fotografovaní pri slabom osvetlení, najmä ten s 5-násobným priblížením, kde použili svetelnejší objektív. Výsledkom sú jasnejšie a detailnejšie fotografie so širším dynamickým rozsahom. Zlepšila sa aj fotografovanie na dlhé vzdialenosti. Nová funkcia Ultra Zoom, ktorá sa spolieha na umelú inteligenciu, sa aktivuje pri 30-násobnom priblížení a umožňuje zvýšiť ostrosť a detailnosť fotografie. Samozrejme, hovoríme o zdokonaľovaní obrazu, takže niektoré nuansy nemusia zodpovedať skutočnosti, ale výsledok je aj tak pôsobivý. Ak chcete, môžete túto možnosť vypnúť.
  • 2. Vynikajúci displej AMOLED s adaptívnou obnovovacou frekvenciou a ochranou proti blikaniu
  • 3. Plne chránené proti vode a prachu vo vnútri
  • 4. Rýchle nabíjanie
  • 5. Stereo reproduktory hrajú vyvážene a veľmi blízko pri hlasitosti, čo je v smartfónoch nezvyčajné
  • 6. Z hľadiska detailov, ostrosti, dynamického rozsahu a šumu je hlavný fotoaparát Xiaomi 14 Ultra prakticky rovnaký ako ten v modeli 13 Ultra. Iba pri silnom priblížení je vidieť minimálne zlepšenie v prospech nového modelu. Zábery sú však predsa len iné, pretože tento rok výrobca vsadil na prirodzenosť reprodukcie farieb, takže zábery z modelu 14 Ultra nie sú také sýte. Zlepšila sa aj práca s tieňmi a svetlom, vďaka čomu fotografie pôsobia objemnejšie.
  • 1. Spätné nabíjanie je slabé
  • 2. Sklamaný, že hlavný fotoaparát je ako 13 ultra, už by ste to mohli urobiť lepšie
  • 3. Vysoká cena. Cena od 900 USD v Číne (pri priemernom výmennom kurze približne 827 eur) a 1 500 EUR v Európe však bude pre mnohých dôvodom, aby sa bližšie pozreli na konkurenčné produkty.
  • 4.??? Batéria je zvláštna, pretože čínska verzia má batériu s kapacitou 5300 mAh, zatiaľ čo globálna verzia má batériu s kapacitou 5000 mAh. Je to spôsobené tým, že v Číne je smartfón vybavený batériou z karbidu kremíka s vyššou hustotou energie, zatiaľ čo pre zvyšok sveta je zariadenie vybavené lítium-iónovou batériou. Čo je dôvodom tohto rozhodnutia, nikto nevysvetľuje.

1. Primárny fotoaparát je rovnaký ako u modelu 13 ultra, ale situáciu zachraňuje umelá inteligencia. Kúpil som si ho kvôli kvalite fotoaparátu a umelej inteligencii (rád cestujem a fotím, takže nemusím nosiť veľký fotoaparát).S fotkami som spokojný, vďaka inteligencii telefónu sú kvalitnejšie ako v 13 ultra a výrazne kvalitnejšie ako v bežnej 13.
2. Rýchle nabíjanie
3. Po technickej stránke sa Xiaomi 14 Ultra naozaj považuje za jeden z najlepších smartfónov. Má skvelý displej, výkonný hardvér, špičkové fotoaparáty, rýchlosť nabíjania a tiež výdrž batérie. Ide o naozaj skvelý smartfón, ktorý uspokojí potreby každého používateľa: mobilného hráča, videoblogera, milovníka prémiových zariadení aj ženy v domácnosti.
Najdôležitejšie je zvyknúť si na jeho veľkosť a hmotnosť. Ak sa vám to podarí, od Xiaomi 14 Ultra sa už nebudete môcť odtrhnúť. V opačnom prípade sa zamerajte na Xiaomi 14, cenovo dostupnejšiu a ľahšiu vlajkovú loď

Xiaomi Redmi 12 4GB/128GB

Xiaomi Redmi 12 4GB/128GB

• Veľmi slabá batéria, na nabíjačke ho mám 2 x denne

Martin Čech Martin Čech

Pridané: 18. marca 2024

(naposledy upravené 19. marca 2024)

• Výkon
  • Rozmer
  • Funkcie
  • Váha telefónu
  • Výdrž batérie
  • Oproti predchádzajúcim modelom čo som mal je tento asi najrýchlejší
  • Výborný zvuk ktorý ocenia ľudia pri sledovaní filmov
  • Zatiaľ nič

S telefónom som veľmi spokojny, pri predchádzajúcom bola väčšia hmotnosť a tak isto aj rozmer telefónu a pri tomto mi vyhovuje absolútne všetko.

Xiaomi Haylou MoriPods TWS

Xiaomi Haylou MoriPods TWS

Overený zákazník SUNNYSOFT.sk Majo

Zakúpený v SUNNYSOFT.sk

• za tú cenu veľmi dobrá kvalita zvuku!

Overený zákazník Datacomp.sk Jaro

Zakúpený v Datacomp.sk

• vydrz nabitia

Pridané: 18. marca 2024

(naposledy upravené 22. marca 2024)

• Výborný telefón pre jeho funkcionalitu a kvalitu. Zadný kryt je veľmi elegantný a na dotyk prijemný. Nabíjanie 90W je neuveriteľne rýchle. Odozva a rýchlosť systému na novom hyper OS je neskutočná. Kvalita fotoaparátov či už za videa alebo fotiek je excelentná. Jas obrazovky neskutočný, v noci mi skoro oči vypálilo.
  • možno trošku väčšia váha a väčší rozmer kvôli fotaku - daň za veľkosť batérie a kvality fotoaparátov

Odporúčam tento produkt, nakoľko už niekoľko predchodcov som mal od rovnakej spoločnosti. Pri drahšom telefóne dostanete aj to čo ste si zaplatili, kvalitu prevedenia telefónu či už rámu telefónu alebo predného displeju. (nebudete frflať a mrmlať či už na veľkosť pamäte alebo rýchlosť telefónu) Možno väčšia váha telefónu zamrzí ale vykoná batéria a jej možnosť rýchleho nabitia je k nenahradeniu a všetko toto zanedbateľne nahradí. Taktiež aj jednotlivé funkcie telefónu sú na výbornej úrovni. Prenos dát je veľmi rýchly, kopírovanie z druhého telefónu netrvalo viac ako 15 minút. Skvela voľba ak ste ochotný kúpiť si radšej drahšiu vec, ako nadávať na lacnejšie telefóny. Za mňa veľká spokojnosť.

Ok

Overený zákazník planeo.sk Overený zákazník

Zakúpený v planeo.sk

• Nezrozumiteľné postupy
Xiaomi Mi Essential

Xiaomi Mi Essential

Overený zákazník pracujezamna.eu Overený zákazník

Pridané: 17. marca 2024

(naposledy upravené 18. marca 2024)

Zakúpený v pracujezamna.eu

• Ďakujem pekne za rýchle vybavenie.

Overený zákazník Alza.sk Ancuri

Zakúpený v Alza.sk

• Mám staré a terás nové a je rozdiel sú super
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB

Overený zákazník planeo.sk J.K.

Zakúpený v planeo.sk

• Cena,výkon funkcie.
Xiaomi Smart Camera C200

Xiaomi Smart Camera C200

Overený zákazník Mi Store Miloš

Zakúpený v Mi Store

Rovnakú kameru už užívam vyše roka a som s ňou spokojný ná 100%

Pridané: 17. marca 2024

(naposledy upravené 20. marca 2024)

• kvalita fotoaparátu Leica, širokouhlý, 50Mpx
  • pohotovosť a rýchlosť telefónu
  • dizajn samotného telefónu
  • veľká pamäť 512GB, mám v ňom prenesený celý objem predch. telefónu a ostáva obrovský voľný priestor, nemusím riešiť platený cloud alebo neustále presúvanie fotografií
  • cena oproti konkurencii
  • novinka vrámci Xiaomi
  • rýchlo nabíjačka/ možnosť bezdrôtového nabíjania
  • duo SIM karta
  • výdrž batérie
  • možnosť výberu siete 5G , 4G, 3G
  • optimalizované nabíjanie
  • variabilita nastavení telefónu
  • k telefónu som dostala i puzdro
  • kúpila som si telefón bielej farby a bol dodaný čierny obal. Preferovala by som biely, alebo transparentný obal, nakoľko bielu farbu v čiernom obale nevidno.

Pri kúpe telefónu Shaomi14 som mala obavy z prechodu z IOS na Android. Vďaka programu na prenos dát sa všetko prenieslo, všetky pôvodné kontakty sú pokope ako predtým. Inštalácia všetkých aplikácií ktoré potrebujem pre svoje pohodlie bola pohotová a rýchla, všetko bolo bezplatné. Shaomi 14 plne nahrádza to, na čo som bola zvyknutá. S kúpou som spokojná. Výrobok je kvalitný.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB

Zakúpený v Alza.sk

Xiaomi TOP nič iné ani nekupujem.

Xiaomi Electric Glass Kettle

• výkon
  • displej
  • masívne výstupný fotoaparát
  • vysoká cena

Telefón sa dobre drží v ruke, kvalitný jasný displej s vysokým rozlíšením, dobre čitateľný na slnku. Fotoaparáty vytvárajú výborné fotografie a videá. Systém pracuje rýchlo a bez spomalenia. Veľmi dobra výdrž batérie a super rýchle nabíjanie. S telefónom som zatiaľ úplne spokojný.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G 8GB/256GB

• Kryt telefónu v balení
  • Rýchloabíjačka v balení
  • Displej
  • Zatiaľ žiadné

Je to už môj štvrtý telefón od Xiaomi a to hovorí asi za všetko. Veľkým plusom sú pre mňa kompaktné rozmery telefónu keďže to nie je ani veľké pádlo ani malý telefón kde potom trpí nedostatkom výdrže baterka.
Čo je ma úplne prekvapilo je kvalita fotiek zo všetkých troch fotoaparátov a úplne ma dostali fotky v noci, to je fakt neskutočné ako dokáže objektív svetlo aj takmer úplnej tme.
Spoluprácu s Leica nevnímam len ako makreting ale ozaj skutočne pridanú hodnotu.
Taktiež presun dát z predošlého Mi Note 10 bol úplne bezproblémový.
Batéria pri plnom zaťažení vydrží jeden deň, ale s ultrarýchlou nabíjačkou je mobil dobitý za cca 35min.
Kvalita spracovania na TOP úrovni, telefón vyzerá luxusne.

Zobrazujem 441 - 460 zo 500 recenzií 1...21 22 [ 23 ] 24 25